جاده جنگلی صفرابسته

جاده جنگلی صفرابسته

هر اندازه که وجود اماکن دیدنی و مناطق طبیعی برای گردشگران حائز اهمیت است، زیبایی مسیر ها و راه های منتهی به این جاذبه های گردشگری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. تصور کنید که برای بازدید از یک جاذبه گردشگری، از یک مسیر نه چندان زیبا عبور کنید. مسلما چنین سفری تا حد زیادی خسته کننده و ملال آور خواهد بود. به خصوص اگر این مسیر طولانی نیز باشد. اما یکی دیگر از مزیت های بیشمار استان گیلان، وجود جاده ها و مسیرهای سرسبز و زیبا است که به نوعی می توانند نقش جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی منحصر به فرد را ایفا کنند. در نتیجه گردشگران می توانند حتی در طی مسیر رسیدن به یک منطقه تماشایی، از سفر خود لذت ببرند. یکی از این جاده های زیبا، جاده جنگلی و توریستی صفرابسته است که در این مقاله بیشتر با آن آَشنا می شویم.

جاده جنگلی صفرابسته در فاصله حدودا 12 کیلومتری شمال شرقی شهر آستانه اشرفیه قرار گرفته است. اگر از میدان جمهوری اسلامی واقع در شهر آُستانه اشرفیه، حدودا 5 کیلومتر به سمت کیاشهر طی کنیم، به این جاده بسیار تماشایی خواهیم رسید. نشانه اصلی آغاز جاده، دیدن تابلوی روستای صفرابسته است که در گذشته جزء بخش مرکزی آستانه اشرفیه بوده است. از ویژگی های اصلی این جاده حدودا 2 کیلومتری، سکوت بسیار آرامش بخش و فضای جنگلی منحصر به فرد آن است. کافیست تصور کنید در حال سفر، از جاده ای عبور خواهید کرد که در آن درختان سرسبز به صورت زنجیروار و یک دست به یکدیگر متصل شده اند و دو طرف جاده را کاملا احاطه کرده اند. قطعا دقایق عبور شما از این تونل سرسبز و تماشایی، جزء بهترین و خاطره انگیز ترین لحظات سفرتان خواهد بود.

روستای صفرابسته نیز دارای پوشش گیاهی بسیار غنی و زیبایی است که در تمامی فصول سال، تماشایی و بکر خواهد بود. فعالیت اصلی ساکنان این روستا، دامداری، کشاورزی، ماهیگیری و باغداری است و عده ای نیز به کار پرورش کرم ابریشم مشغول هستند. به اعتقاد بسیاری از ساکنان محلی و بر اساس ظواهر و ویژگی های ساختاری، این روستا قدمتی حداقل 200 ساله دارد. اگر به این روستای زیبا سفر کنید، علاوه بر عبور از یک جاده کم نظیر و بازدید از مناطق سرسبز و تماشایی، می توانید محصولات فراوانی مانند کدو، فلفل سبز، سیر و پیاز و خربزه محلی، صنایع دستی و انواع نان های سنتی را به عنوان سوغاتی تهیه کرده و با خود به شهر محلی زندگیتان ببرید. همچنین سفر به این منطقه، امکان بازدید از بازارهای محلی آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر را برایتان فراهم می کند.   

گردشگران عزیز برای سفر به این منطقه بسیار زیبا و همچنین سایر نقاط دیدنی استان گیلان، می توانند ابتدا به شهر رشت، مرکز استان گیلان، سفر کرده و با اقامت در این شهر، به تمامی این مناطق دسترسی راحتی داشته باشند. عزیزانی که قصد رزرو هتل در رشت را دارند می توانند مجموعه هتل صبوری را انتخاب نمایند. هتل صبوری رشت (هتل ارزان در رشت) که در فاصله حدودا 40 کیلومتری روستای صفرابسته قرار دارد، با دارا بودن موقعیت مکانی بسیار مناسب در مرکز استان گیلان و همچنین بهره مندی از کادری مجرب، تجربه دلنشینی از اقامت در گیلان را برایتان رقم خواهد زد. برای رزرو  هتل صبوری رشت و همچنین کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از بخش های دیگر این وبسایت بازدید نمایید.